Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenie panelowe to obecnie standardowy system ogrodzenia nowoczesnego i trwałego. Cechą dominującą jest trwałość, sztywność, estetyka, duża gama kolorów, różnorodność zastosowania.

Panele ogrodzeniowe, ogrodzenia panelowe

Panele ogrodzeniowe

powstają poprzez w pełni automatyczne, maszynowe zgrzanie prętów stalowych ocynkowanych półtwardych. Tak powstałe panele następnie są całościowo cynkowane ogniowo w celu wyeliminowania ryzyka powstawania zaczynów rdzy w miejscach zgrzewu prętów.
Następnie po całkowitym wystygnięciu w warunkach zbliżonych do warunków atmosferycznych, panel poddawany jest malowaniu proszkowemu. Malowanie proszkowe paneli ogrodzeniowych polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię panela. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na jego powierzchni dzięki siłom elektrostatycznym. W malowaniu proszkowym stosuje się dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej: technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pokryte farbą panele są nagrzewane do temperatury 140…200 °C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką i niską temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dzięki dodatkowej powłoce ocynku pod warstwą lakieru otrzymujemy solidny zapewniający długoletnią trwałość panel ogrodzeniowy. Trwałość takiego zabezpieczenia antykorozyjnego szacowana jest na okres 10-25lat. Niektórzy stosują metodę malowania proszkowego bezpośrednio na stal. Jednakże ten sposób zabezpieczenia przed korozją przynajmniej w przypadku paneli ogrodzeniowych, gdzie ryzyko uszkodzenia mechanicznego, bądź zarysowania jest bardzo duże nie sprawdza się tak jak w przypadku paneli z warstwą ocynku. Trwałość takiego zabezpieczenia jest również znacznie krótsza niż w przypadku paneli ocynkowanych i malowanych proszkowo. Jedynie tak technicznie zaawansowany proces produkcyjny daje pewność wieloletniej wytrzymałości powłoki antykorozyjnej i efektownego wyglądu przez wiele lat. Tego typu technologia daje pewność, że nasze ogrodzenia panelowe maksymalnie długo zachowają swoje najlepsze walory estetyczne, a kolor zachowa swój idealny odcień i wygląd. Bez względu na warunki atmosferyczne.

Ze względu na swe doskonałe parametry wytrzymałościowe i atrakcyjną cenę ogrodzenia panelowe chętnie stosowane są do budowy ogrodzeń przemysłowych, użyteczności publicznej, osiedli mieszkaniowych, obiektów sportowych oraz coraz częściej kojców dla psów. Zabezpieczenie antykorozyjne (ocynk ogniowy i malowanie proszkowe ), wytrzymała stal, najlepsze gatunkowo komponenty. To wszystko wpływa na ponadprzeciętną żywotność i wytrzymałość ogrodzenia panelowego.

Skuteczna możliwość pokonywania różnic terenu poprzez budowę modułową i stosowanie uskoków poziomych.

Podmurówka pod panel

Wszystkie elementy stalowe systemu zabezpiecza się poprzez cynkowanie ogniowe oraz opcjonalnie lakierowanie proszkowe wg palety kolorów RAL.

Mało skomplikowany i szybki montaż systemów panelowych pozwala uniknąć czasochłonnych i kosztownych ogrodzeń murowanych, betonowych.

Standardowo słupek wbetonowany w grunt lub przykręcany poprzez stopę montażową do ławy lub podmurówki.

Dobrym i tanim rozwiązaniem wykonania cokołu ogrodzenia panelowego jest kompletny system prefabrykowanych podmurówek betonowych.

Panel ogrodzeniowy, ogrodzenia panelowe

Zastosowanie

  • Posesje prywatne, działki
  • Obiekty przemysłowe, logistyczne, handlowe
  • Osiedla mieszkaniowe, parkingi, lotniska, tereny wojskowe
  • Obiekty sportowe, korty, place zabaw
  • Kojce dla zwierząt

Zobacz zdjęcia »

Najnowsze wpisy