Podmurówki prefabrykowane

Podmurówka zwana też prefabrykatem betonowym pod ogrodzenie razem z łącznikiem stanowią integralną część każdego ogrodzenia typu trwałego.

Podmurówka prefabrykowana

Elementy te znajdują zastosowanie do wszystkich rodzai ogrodzeń zarówno siatkowych, panelowych i systemowych, świetnie sprawdza się także jako podwalina pod ogrodzenia drewniane, kute czy inne. Podmurówka zapobiega przechodzeniu zwierząt pod ogrodzeniem oraz jako trwały element betonowy nieulegający procesowi niszczenia pełni rolę dylatacji pomiędzy wilgotnym podłożem, a jego metalowymi elementami znacząco przyczyniając się do przedłużenia jego żywotności. Podmurówka prefabrykowana( gotowa) posiada szereg zalet, które dają jej znaczącą przewagę nad tradycyjnymi murkami wylewanymi w miejscu wykonywania ogrodzenia m.in:

– wykonanie w technologii „wibroprasa” powoduje maksymalny stopień zagęszczenia mieszanki betonu,

– wykonana jest z najlepszych kruszyw płukanych przy proporcji cementu 1:4,

– jest zbrojona dwukrotnie,

– proces schnięcia betonu odbywa się w warunkach cieplarnianych,

– jest szybka i łatwa do montażu – trzykrotnie zmniejsza czas wykonania ogrodzenia,

– maksymalnie eliminuje sezonowość – nawet przy temperaturze poniżej 0°C można bez obaw montować ogrodzenie,

– najważniejszą zaletą podmurówki prefabrykowanej jest to, że przeciętne ogrodzenie jest 15-25% tańsze od sposobu tradycyjnego, mniej pracochłonne i wytrzymalsze,

Łączniki do podmurówkiW warunkach terenowych, gdzie temperatura jest zarówno zbyt wysoka jak i zbyt niska, wilgotność i inne warunki atmosferyczne również, nigdy nie ma możliwości uzyskania tej klasy betonu jak w warunkach „cieplarnianych” w jakich trwa proces schnięcia podmurówki prefabrykowanej.

Podmurówka betonowa zbrojona wykonana jest zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 12839, która zakłada oprócz klasy betonu wytrzymałość elementu na wyginanie, mrozoodporność, nasiąkliwość oraz wodoszczelność. Aby uzyskać te odpowiednie parametry do mieszanki betonowej używa się trzech rodzai kruszyw płukanych o różnych frakcjach cementu o podwyższonych właściwościach technicznych oraz plastyfikatorów. Klasa betonu C35/45 to przede wszystkim mieszanka tych frakcji kruszyw z odpowiednio wagową proporcją cementu 1:4 uzyskiwana właśnie tylko dzięki technologi „wibroprasa” – oprócz tradycyjnego za-wibrowania mieszanki w formie metalowej następuje równoczesny zgniot prasy do 10t nacisku powodując maksymalny stopień jego zagęszczenia. Uzyskuje się w ten sposób obustronnie jednakową gładką strukturę podmurówki. Każda podmurówka musi być zbrojona dwoma prętami żebrowanymi o przekroju 5 lub 6mm równoległymi do siebie. Norma zakłada również odpowiedni proces dojrzewania prefabrykatu przy temperaturze optymalnej 15°C oraz 90% wilgotności otoczenia, który trwa 14 dni.Łączniki do podmurówki ogrodzeniowej Podmurówka ogrodzeniowa Kraków

Podmurówki_prefabrykowane_KrakowMontaż podmurówki

Montaż podmurówki w narożniku